شرکت ژاپنی Hori که در حوزه‌ی گیم فعالیت دارد، بطور رسمی کنترلر جدیدی برای کنسول PS 4 معرفی کرد که شامل یک موس و یک کیبورد می‌باشد.

بر روی کیبورد این کنترل که Tactical Assual Commander 4 نام گرفته است، علاوه بر تمامی دکمه های موجود بر روی کنترلر کنسول PS 4، تاچ پد آن نیز ترسیم شده است.

به علاوه، این کیبورد دو دکمه‌ی اضافی دیگر را نیز شامل می‌شود که یکی برای اسنایپ کردن و دیگری برای راه رفتن مورد استفاده قرار می‌گیرند.

طبق صفحه‌ی فروش این کنترلر در وب سایت آمازون، این محصول دارای مجوز رسمی می‌باشد و قرار است در ماه اکتبر عرضه گردد. 

کنترلر Tactical Assual Commander 4 به قیمت 83 پوند یعنی چیزی در حدود 130 دلار لیست شده است. در ادامه با تصاویر این کنترلر همراه باشید:

(برای مشاهده در اندازه‌ی اصلی، بر روی تصاویر کلیک کنید)

   

 

شاید چند سالی از انتشار PS4 گذشته باشد ولی بالاخره، قرار است که به‌طور رسمی برای این کنسول یک کنترل از راه دور ساخته شود تا شاید، جابه‌جایی‌ها و تبادل اطلاعات را، مانند نسیمی ملایم کند. طبق اخبار جدیدی که به دستمان رسیده است ony قصد دارد، یک کنترل از راه دور را برای کنسول PS4 به بازار وارد کند که با بلوتوث فعال می‌شود و کاربران را قابل می‌سازد تا بتوانند محتویات رسانه‌ای خود را راحت‌تر و به‌طور مستقیم، با PS4 مبادله کنند.

 

این کنترل PS4، می‌تواند همزمان حداکثر از چهار دستگاه پشتیبانی کرده، و دکمه‌های اختصاصی Options، SHARE، HOME و Eject را داراست که کاربران را بلافاصله، به‌منوی XMB بر می‌گرداند. خوب است بدانید که XMB نام منوی اصلی تمامی کنسول‌های PlayStation می‌باشد و بخش جداگانه‌ای نیست. این کنترلر با این امکانات قرار است که در ایالات‌متحده آمریکا با قیمت ۳۰ دلار انتشار یابد البته، اخبار انتشار‌جهانی یا به‌قول معروف Launch این وسیله در بریتانیا و اروپای‌مرکزی، مطمئنا بعدا به‌گوش طرفداران خواهد رسید.

شما می‌توانید تصویر این کنترلر را هم ببینید:

ps4controller(1)

این وسیله توسط کمپانی Performenced Design Product ساخته شده و می‌توان آن را به جعبه‌های Set-Top، گیرنده‌های صوتی و تلویزیون‌های HD وصل کرد.