http://gamefa.com/wp-content/uploads/2013/11/feature-SonySantaMonica-670x293.jpg

 

به تازگی استدیوی first-party شرکت سونی که پیش از این فرانچایز محبوب God of War را منتشر و در تعداد زیادی از پروژه‌های بزرگ این شرکت دست داشته است متحمل اخراج‌های زیادی در کارکنان خود شده است. سونی نیز این مطلب که استدیوی Santa Monica در حال کاهش کارکنان خود می‌باشد را تایید نموده است.

یکی از نمایندگان این استدیو از طریق ایمیل به Game Informer چنین بیان داشته است که:

SCEA می‌تواند تایید کند که تعداد نیروی کار استدیوی Santa Monica کاهش یافته است. این ناشی از یک چرخه از همترازیه منابع مجدد در برابر زمینه‌های رشد مهم در {استیوهای سرگرمی کامپیوتری سونی در سرتاسر دنیا} می‌باشد.

ما به راحتی این تصمیم را نگرفته‌ایم، با این حال گاهی اوقات برای ارائه‌ی خدمات بهتر در پروژه‌های استدیو ایجاد تغییرات لازم می‌باشد. در همین راستا ما خدمات کاریابی و بسته‌های مجزایی برای تفکیک و سهولت نقل و انتقالات در جهت تاثیر مثبت آن ارائه داده‌ایم.

تا به این لحظه تنها همین قدر اعلام شده است که تیم Santa Monica شرکت سونی برای ایجاد فعالیت‌های آزادانه و خلاقانه‌تر، در کادر خود کمی تغییرات ایجاد کرده است، و هنوز از ترک افراد برجسته و تاثیر گذار چیزی نمی‌دانیم. در این بیانیه سونی از اصطلاحات مخصوص یک صنف تجاری بهره برده؛ آیا به آن معنی است که این اخراج‌ها و کاهش کارکنان، در جهت زنده ماندن استدیو بوده است!؟ نظر شما در این رابطه چه می‌باشد؟