http://www.gamereactor.eu/media/53/godwar3_205326.jpg

انسانها به روش های مختلف و زبانهای گوناگون با یکدیگر ارتباط برقرار می کنند؛ یکی از این زبانها زبان موسیقی است.

 

امروزه موسیقی جزء جدایی ناپذیری از زندگی انسانهاست؛ در هر فضایی با هر فرهنگ و نژادی، انسانها از موسیقی در موقعیت های متفاوت بهره می برند. در مراسمات مذهبی، جشن ها و عزاداری های قومی و ملی، در تلویزیون، سینما، تبلیغات و موقعیت های بسیار گوناگون دیگر، موسیقی نقش مهمی را ایفا می نماید. در صنعت بازی سازی که جزو صنایع نوپا محسوب می شود نیز موسیقی نقش به سزایی را ایفا می نماید؛ به همین سبب ما نیز از این پس به این مقوله توجه ویژه ای خواهیم داشت و این نویدی است برای دوستداران موسیقی متن بازیهای ویدیوئی؛ امید است که مقبول شما عزیزان واقع شود.

برای آغاز این بحر طویل، به بررسی تم اصلی یکی از بهترین بازیهای نسل و به عقیده ی بسیاری، بهترین بازی H&S تاریخ بازی های ویدیوئی یعنی عنوان God of War می پردازیم.

آلبوم موسیقی های متن این فرانچایز محبوب توسط چند تن از موسیقی دانان نه چندان معروف اما خوش ذوقی همچون آقایان Gerard K. Marino، Ron Fish Winifred Phillips، Mike Reagan، Cris Velasco، Winnie Waldron و Marcello De Francisci تولید شده است. استفاده از تم و ملودی های شرقی، فضا سازی ها و تنظیم بسیار قوی، سازبندی ارکسترال و بستر حماسی باستانی و قبیله ای، از محاسن این اثر می باشد.

در میان تم های آغازین این فرانچایر، تم آغازین God of War 3 را می توان به عنوان کاملترین تم در نظر گرفت. صدای بم طبل گونه ای که چندین بار شنیده می شود ضربان قلب را کند می کند. این کندی در همین ابتدای کار شما را به سمت و سوی مرگ هدایت می کند؛ با هر ضربه ی طبل و افکتی که حاکی از سقوط است در عمق رها می شوید، در ژرفای سرزمین پراز خشنونت، خون، مرگ، سرزمین جنگ.

 

 

بلافاصله بعد از سقوط، خون را در رگهایتان به جریان می اندازد، و چیزی جز عصیان را نمی شنوید؛ اینجا عصیان را نمی شنوید، با تمام وجود درک می کنید! ضرباهنگ موسیقی بیشتر و بیشتر می شود، مانند لوکوموتیوی که از ریل خارج شده؛ ولی این لوکومتیو است که از خط خارج شده تا شما را در فضا و زمان معلق کند، نه موسیقی و نه ریتم! ترکیب سازهای زهی و بادی، در کنار سازهای اختصاصی سبک راک به گونه ای زیباست که کار گروه کر را به حد کمال می رساند.

عصیان و تعلیق به زیبایی هر چه تمام تر در موسیقی شما را برای نبرد آماده می کند. روح شما به دنبال دشمن می گردد، دشمن را برای نابودی و به خون کشیدن می طلبید؛ از هم اکنون فوران خون در جلوی چشمانتان قابل دیدن است!

شما می توانید در منوی بازی بمانید و بارها و بارها به آن گوش کنید. بیشتر از این شما را تشنه نمی گذارم تا به این اثر فرهیخته گوش دهید.

 

دانلود