شرکت Sony به تازگی وب سایتی را برای استودیو خلاق و تحسین شده ی خود Santa Monica راه اندازی کرده است. اینطور به نظر می رسد که آنها بر روی یک یا چند عنوان جدید برای کنسول PS4 در حال کارند.

در این سایت جدید تعداد زیادی از طرح های بسیار زیبا و جالب چه برای حرفه ای های گرافیک و صنعت گیم و چه برای طرفداران به نمایش گذارده شده است. این محتویات را می توانید از طریق این آدرس مشاهده کنید.

به طور مثال می توانید طراح ها و مقاله های تکنیکیِ متنوعی را بیابید که توانایی های بالای این استودیو را نشان می دهد. مانند مطلب بسیار مفید " آناتومیِ هنر برای هنرمندان عرصه دیجیتالی " این مطلب حاوی artwork های بسیار زیبایی از عنوان God of War : Ascension می باشد که نمونه هایی از آن را می توانید در انتهای همین صفحه مشاهده نمایید. اگر طراح و گرافیست تازه کاری هستید و می خواهید در عرصه بازی های رایانه ای فعالیت کنید، پیشنهاد می کنیم این مطالب را از دست ندهید.

یک محیط Live یا زنده نیز وجود خواهد داشت که برای livestream های آینده که مستقیما توسط خود استودیو صورت می گیرند طراحی شده است. همچنین قسمت غَنی و مفید career opportunities یا ایجاد فرصتی برای متخصصین و افراد با استعداد تدارک دیده شده که شانس خود را برای حضور در یکی از قوی ترین استودیوهای بازی سازی جهان می آزمایند.

و بالاخره صفحه Games نیز در سایت قرار دارد که که می توانید اطلاعات ، تصاویر و ویدئو های مفیدی را در رابطه با پروژه های ساخته شده یا در درستِ ساختِ استودیوی بزرگ Santa Monica بیابید.

Sony همچنین ویدئو ای منتشر کرده از زندگی و کار روزمره در این استودیو که شامل مصاحبه ها و نظرات برخی کارمندان استودیو در فضایی دوستانه است.

 

 

برای مشاهده ی تصاویر در اندازه واقعی بر روی آنها کلیک کنید

   

   

   

 

 

 

 Santa Monica Studios از Sony Computer Entertainment که خالق فرانچایز بزرگ God Of War می باشد، در حال نقل مکان از خانه کوچک خود به بخش جنوب غربی Reserve در تابسان امسال است. منطقه ای با امکانات و وسعت 20 جریب در بلوار Jefferson واقع در منطقه Playa Vista .

 

Playa Vista همسایه غربی شهر فرشتگان Los Angeles واقع در ایالت California آمریکاست.

دانلود ویدئوی نماهایی از این منطقه

شرکت Sony واپسین غول صنعت رسانه است که به منطقه Playa Vista نقل مکان می کند. شرکت های بزرگی چون Microsoft , Google YouTube , TMZ , ad agencies , Deutsch, TBWAChiatDay و Zimmerman Advertising در این منطقه دفاتر و فروشگاهایی دایر کرده اند. شرکت Electronic Arts نیز پیشتر در همین منطقه زمانی که با نام مستعار Silicon Beach شناخته می شد حضور داشته است.

مرکز جدید استودیو با وسعت 85,000 فوت مربع که پیشتر یک دفتر پُست بوده است، محل کار نیروهایی چون طراحان هنری ، مهندسین ، برنامه نویس ها و اعضای مدیریتی و اجرایی خواهد بود.

خانم Shannon Studstill در این رابطه می گوید " زمان زیادی سپری شد تا ما یکجا جمع شویم "

او موسس و رییس Santa Monica است و پیش از اینکه بر روی یکی از شاهکارهای انحصاری سونی یعنی God Of War کار کند، اولین عنوان خود Kinetica را توسط این استودیو ساخت. او اخیرا سرپرست عنوان PlayStation All-Stars Battle Royale بوده است . " ما Santa Monica را دوست داریم . این استودیو برای بیش از یک دهه خانه ما بوده است"

اما او شدیدا تحت تاثیر ساختمان Reserve قرار گرفته که دارای 30,000 هزار فوت مربع فضای باز می باشد و برای استفاده ی تیم Sony بازسازی شده است.

" این شرکت جدید حدودا 4 تا 5 برابر بزرگتر از مکانی ست که در حال حاضر در اختیاز داریم! این امکانات همکاری بیشتر و گرم تری را میان اعضا در بر خواهد داشت. مکان کنونی ما ساختمان بلند بد قواره ای شبیه به یک میز غذا خوری است که ارتباط میان اعضا را دشوار می کند! "

شش آشپزخانه ی استودیو نیز در دفتر جدید به تنها یک مکان بزرگ و مجهز تبدیل خواهد شد. خانم Studstill در این رابطه می گوید: " ما به این مکان جدید رفت و آمد خواهیم کرد و امیدوار هستیم که ارتباطات اجتماعی بهتری داشته باشیم"

Santa Monica دارای 240 کارمند است که آنرا در برابر استودیوهای دیگری که شاید بیش از 800 کارمند داشته باشد بیشتر شبیه یک بوتیک کوچک کرده است! خانم Studstill می گوید " ما از این وضع راضی و خشنود هستیم "

در مورد شایعه تغییر نام استودیو، توییتر Sony Santa Monica این احتمال را منتفی اعلام می کند:

نام Santa Monica Studio تغییر نخواهد کرد.

امکانات Santa Monica در کمک به بازی سازان مستقل برای ساخت و تکمیل عناوینشان برای همگان شناخته شده است. مانند thatgamecompany, Giant Sparrow و Superbot ... در کل نیروهای کوچک سابق! که با این امکانات و کمک های مالی توانسته اند عناوین خود را بسازند و رشد کنند. آنها در هر دوره یک تیم یا استودیو مستقل را همراهی می کنند که در مکان جدید نیز این فعالیت ادامه خوهد داشت با این تفاوت که اینبار فضای کافی برای حضور دو تیم به طور همزمان مُیَسر خواهد بود!

خانم Studstill می گوید " با فضا و امکاناتی که در اختیار ما قرار می گیرد، حرف های بیشتری برای گفتن خواهیم داشت. امکاناتی شامل سالن های کنفرانس بیشتر و بزرگتر ، قسمت صداگذاری و استودیو Motion Capture  همه مسیر ما را برای خلق آثار بزرگ یاری خواهند کرد . ما به آنچه که انجام می دهیم باور داریم "

Santa Monica طی سال آینده بر روی عناوینی چون " Everybody’s Gone to the Rapture " و " Hohokum " کار خواهد کرد، همینطور عرضه عناوین thatgamecompany نظیر FloW و Flower بر روی کنسول PS4 به جهت گسترش ظرفیت برای بازی سازان مستقل. و چه بسا کار بر روی IP های جدید و یا نسخه دیگری از سری God of War

خانم Studstill انتظار دارد که تجربه و توانایی های تیم نیز رشد کند: " ما همیشه به دنبال فرصت ها و امکانات تازه و رشد هرچه بیشتر خلاقیت تیم مان هستیم ".

اخیرا Sony وبسایت جدیدی را برای علاقه مندان Santa Monica افتتاح کرده است که حاوی مطالب ، تصاویر و امکانات بسیار مفیدی می باشد. به نظر می رسد که در آینده شاهد رشد در عملکرد این استودیو قوی خواهیم بود.