مدتی پیش بود که به طور رسمی اعلام گردید فروش کنسول نسل هشتمی سونی یعنی PS4 حدود ۴٫۲ میلیون دستگاه بوده است و از طرف دیگر کنسول مایکروسافت یعنی Xbox One بیش از ۳ میلیون دستگاه فروخته است و این برای سونی یک پیروزی بزرگ بود که حدود ۱ میلیون دستگاه فروش بیشتر نسبت به مایکروسافت داشته است .

 

اما سونی اعتقاد دارد این پیروزی یک معامله بزرگ و حیاتی نیست زیرا هدف نهایی آن ها میزان فروش این کنسول نیست بلکه  هدف اصلی آن ها نصب بزرگ ترین پایه ممکن برای PS4 می باشد . John Koller مدیر بخش بازاریابی سونی در پاسخ به این سوال که برای سونی فروش اول نسل چه قدر مهم است و آیا این فروش بیشتر همانند پیروزی در یک معامله بزرگ است ، بیان کرد :

این چیزی نیست که ما واقعا به آن توجه کنیم و تنها یک درون نگری است . البته فروش ۴٫۲ میلیون دستگاه در عرض این مدت کم مهم می باشد زیرا که سبب می شود ما برای رسیدن به هدف اصلی خود یعنی نصب بزرگ ترین پایه برای PS4 نزدیک تر شویم . مقصود ما از نصب بزرگ ترین پایه این است که همه ی مخاطبان و توسعه دهندگان بازی های رایانه ای تشویق به این کنیم که بر روی PS4 بازی کنند یا بازی بسازند که این یک تجربه ی بزرگ است . من فکر می کنم هدف باید همین باشد ، چون اگر به بازار رقابت نگاه کنید مردمی را می بینید که مردد هستند چه کنسولی را خریداری کنند و ما باید به رشد و توسعه خود ادامه دهیم تا بتوانیم نظر آن ها را جلب کنیم . من فکر می کنم ما با یک فرصت عالی رو به رو هستیم که می توانیم بر محصول بزرگی چون PS4 کار کنیم .

وی در پاسخ به این سوال که آیا سونی قصد دارد با PS4 کاری همانند PS2 و Wii U انجام دهد ، یعنی عمر فروش این کنسول را به مرور زمان حفظ کند ، گفت :

ما به آن نگاه می کنیم . من فکر نمی کنم این هدفی باشد که ما به دنبال آن هستیم . دوباره تکرار می کنم هدف ما این است که چگونه بزرگ ترین پایه ی ممکن را برای PS4 بسازیم . من به این فکر نمی کنم که ما به مرور زمان چه مقدار فروش خواهیم کرد تا از آن عکس بگریم و به دیوار ها بچسبانیم شرایط در زمان PS2 با حال متفاوت است زیرا ما با PS2 بیشترین فروش در طول ۲۴ ساعت را داشتیم که در مورد آن بسیار صحبت کرده ایم اما به طور کلی هدف ما این است که PS4 را طوری توسعه دهیم که بازی های رئالی باسزیم که گیمر ها می خواهند . به نظر من راه اندازی PS4 بسیار زیبا بوده است زیرا ما برای مدت زیادی تمام تمرکز خود را بر روی یک چیز قرار دادیم و توانستیم آن را به طور مطلوب انجام دهیم و این چیزی است که هر کسی برای تعامل با عناوین بزرگ به آن نیاز دارد .