اگر شما به تست ها و BenchMark ها معتقد باشید باید بدانید که به تازگی این تست ها چیزی را به ما میگویند که از مدتها پیش هم شایعه ی آن در گوش همه می پیچید.جزئیات رادنبال کنید.

هیچ ابهامی وجود ندارد که هردو کنسول مایکروسافت و سونی دارای ساختاری بسیار نزدیک به نسل حاضر میباشند و و بازهم هردو مجهز به پردازنده ی ۸ هسته ای Jaguar شرکت AMD میباشند، اما مدتی پیش بود که مایکروسافت اعلام کرده بود که قدرت کنسولش را ۱۰% افزایش داده بود (۱٫۶Ghz به ۱٫۷۵Ghz) و خیلی ها به این باور نزدیک بودند که میکروسافت در پردازنده ی خود حتی ار PS4 جلوتر است!

با وجود همه ی اینها BenchMark جدیدی که از دو کنسول انجام شده نشان میدهد که پردازنده ی PS4 جلوتر است!

Substance-Engine_Texture-Generation-745x295با استناد به این تست میتوان نتیجه گرفت که کنسول نسل هشتمی سونی یعنی در پردازش بافت ها با سرعت ۱۴MB/s سریع تر از XBOX ONE ی است که با سرعت ۱۲MB/s عمل میکند! این آمار این حدس ها را ایجاد میکند که سونی حتی قادر است سرعت CPU را تا ۲٫۰GHz افزایش دهد یا اینکه مایکروسافت مقداری از این عملکرد را صرف بالانگه داشتن کینکت و سیستم عامل کنسولش میکند! البته یک توسعه دهنده همین حالا هم تائید کرده که کنسول PS4 دارای پردازنده قوی تری است!

به هرحال شاید بتوان به این نتیجه هم رسید که Xbox One با قیمت بالاترش هم از لحاظ تکنیکی مقداری ضعیف تر از PS4 در این راه عمل کرده!