close
تبلیغات در اینترنت
نقد و برسی فيلمهای پرسيوس

ابرقهرمانان

ابرقهرمانان

آخرين ارسال هاي انجمن

عنوانپاسخبازدیدتوسط
63503ali2014
72972ali2014
22527godofwar4
01233mehrdad93
22112godofwar4
11272armin
22412godofwar4
33365godofwar4
01057godofwar4
01091godofwar4

نقد و بررسی فیلم Wrath of the Titans (خشم تايتانها)

http://www.viz4u.net/v3/img/moviepremium/actual/Wrath%20of%20the%20Titans.jpg

 

كارگردان : Jonathan Liebesman http://www.naghdefarsi.com/images/stories/rooz/naghd/titans/gdbs.jpg

نویسنده : Dan Mazeau

بازیگران: Sam Worthington, Liam Neeson ,Rosamund Pike

خلاصه داستان :

پرسيوس کلاً دل خوشی از زئوس ندارد، زیرا وی به مادرش تجاوز کرده بود. اما زمان این رسیده است که یک سری اختلافات کنار گذاشته شده و با دید بازتری به بحران نگاه شود. هديس (خدای مردگان و عالم زیر زمین) زئوس زندانی کرده است و میخواهد قدرتش را غبضه کند. در نتیجه ..

 

 

 

 

دانلود + ادامه مطلب

نوشته شده توسط godofwar4 در تاريخ :

اسطوره‏های یونانی با رويكرد اسلام‌هراسي در نبرد تايتانها

شبکه سوم سیما فیلم سینمایی "نبرد تایتان‏ها" را در ميان مجموعه فیلم‏های سینمایی منتخب نوروزی خود قرار داده و اعلام كرده بود كه ساعت 24 روز سه‌شنبه دوم فروردين آن را به روي آنتن مي‌برد. اما اين فيلم شب گذشته پخش نشد و به‌جاي آن فيلم "ربوده شده" پخش شد.

آنچه می‎خوانید نقدی است بر این فیلم، که پس از ارائه دو مقدمه مفصل در مورد تاریخ اسطوره‏های یونانی و نیز ترویج اسطوره‏ها در سینمای غرب، به بررسی "نبرد تایتان‏ها" و نحوه به تصویر کشیدن اسطوره‏ها در این فیلم می‎پردازد.

در رده‌ي اساطير،اسطوره‌هاي يونان از شهرت و آوازه‌ي جهاني برخور دارند به طوري كه تأثير گذاري قابل وصفي را بر فرهنگ و تمدن مدرن بعد از خود گذاشته‌اند. تاريخ اين اساطير با داستان هومر آغاز مي‌شود كه كمتر از يك هزار سال قبل از ميلاد مي‌زيسته‌ (حدودا سال 775 ق.م)

هومر اثر خود را با داستان ايلياد شروع مي‌كند كه نخستين اثر مكتوب يونان است و بعد از آن اوديسه منصوب به اوست كه همتاي داستان ايلياد است. يكي از مشخصات منظومه‌هاي هومري پرداختن به ذكر عمليات قهرمانه، خدايان و پهلوانان داستان است كه توجهي به روانشناسي آنها نشده و كمتر به قضاوت اخلاقي در مورد آنها پرداخته شده.بعد از هومر، هزيود بزرگترين و مهم‌ترين شاعر يوناني به شمار مي‌رود كه شجره‌ي خدايان هزيود بعد از داستان هومر از اهميت زيادي برخوردار است.

دانلود + ادامه مطلب

نوشته شده توسط godofwar4 در تاريخ :